
Держа́вний пра́пор Украї́ни — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3Ш.
Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського князівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.
Починаючи з 16 століття козаки війська Запорозького використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв, а вже з 1710-х років синьо-жовті прапори почали переважати серед козацьких хоругвів, такі прапори часто виготовляли з синього полотнища із нашитим на ньому лицарем у золотих чи червлених шатах та золотим орнаментом та арматурою.
Сучасний синьо-жовтий прапор був вперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці королівства Галичини та Володимирії вивісилии над Лвівською ратушею як національний прапор. Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував все більшої популярності в українців, а після революція 1905 року його почали використовувати і в Надніпрянській Україні.
У 1917-1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором УНР
В 1938-1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, в 1941 році — Української держави.
Надалі, під час окупації України СРСР і аж до 1991 року синьо-жовтий стяг використовувався підпільно, його використання в СРСР каралося ув'язненням на два роки.
1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор використовувався як державний стяг незалежної України. 18 вересня 1991 року Верховна Рада юридично закріпила за синьо-жовтим стягом статус офіційного прапора країни.21 серпня в Україні щорічно відзначають деня державного прапора.
Немає коментарів:
Дописати коментар